• Pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole

• Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahne školskú spôsobilosť, zákonný zástupca dieťaťa predkladá riaditeľke materskej školy žiadosť o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Ziadost_o_pokracovanie_plnenia_PPV_2024(1).doc

Riaditeľka materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe predloženia:

-písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie,

-písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast,

-informovaného súhlasu zákonného zástupcu (podpísaného obidvomi zákonnými zástupcami, ak nejde o zástupcu zariadenia).

Suhlas_vseobecneho_lekara_s_pokracovanim_plnenia_PPV_2024.docx

Informovany_suhlas_s_pokracovanim_plnenia_PPV_2024.docx

Ak zákonný zástupca dieťaťa predloží všetky vyššie uvedené dokumenty a zároveň je prostredníctvom nich doložený súhlas príslušných orgánov, riaditeľka materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Rozhodnutie riaditeľa materskej školy o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania je možne vydať len jedenkrát. Žiadne dieťa, ani dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, nesmie pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania opakovane.