• Medzinárodné školské projekty eTwinning 2023/24

        •  

          STEAM is Everywhere

          Cieľom projektu je  rozvoj zručností a kľúčových kompetencií ako je kreativita, komunikácia, spolupráca, kritické myslenie a kognitívnych schopností prostredníctvom metódy STEAM (veda, technológie, inžinierstvo, umenie a matematika). Rozličnými úlohami a ich riešeniami budeme prepájať vedu a umenie. Čaká nás päť mesačných tém zameraných na zdravie a pohyb, maliarstvo, staviteľstvo, archeológiu a hudbu. Budú to aktivity pre všetky zmysly. Deti sa zmenia na malých výskumníkov,  maliarov, hudobníkov, archeológov a staviteľov. Prístupom STEAM budú objavovať svet, farby, hudbu, budú maľovať a spievať, stavať a navrhovať, bádať a robiť experimenty.  Celkový prístup prostredníctvom STEAM zabezpečí, že deti nebudú vnímať jednotlivé témy izolovane, ale budú rozvíjať a aplikovať svoje vedomosti a zručnosti vo vzájomnej súvislosti. Týmto spôsobom sa nielen zdokonalia v konkrétnych oblastiach, ale aj rozvinú svoju  kreatívni a kritické myslenie so schopnosťou riešiť komplexné úlohy. Tento projekt je navrhnutý tak, aby podporoval holistický rozvoj detí a poskytoval im príležitosť rozvíjať rôzne aspekty svojej osobnosti.

          Do projektu sú zapojené deti z triedy Mravčeky, Myšky  z MŠ Iľjušinova a našimi projektovými partnermi sú materské školy z Turecka, Poľska, Litvy, Grécka a Chorvátska.

           

          The Adventures of caterpillar

          Projekt je inšpirovaný knihou od Erica Carla, Nenásytná húsenička (The very hungry caterpillar). Prostredníctvom príbehu o húseničke  deti poznávajú proces metamorfózy motýľa. Zážitkovým učením vo forme rôznych experimentov, senzorických,  výtvarných ale aj digitálnych   aktivít poznávajú dni  v týždni, číslice, potraviny a farby. Do projektu je začlenená veda a umenie, matematika a digitálne technológie. Podporí sa nie len komunikácia a rozvoj reči, ale i kreativita, logické myslenie, spolupráca a potreba  poznávať. Mnohé aktivity sa budú odohrávať vo vonkajšom prostredí, deti budú poznávať prírodný materiál a  podporí sa  u nich  vzťah k prírode. 

          Do projektu sú zapojené deti z triedy Mravčeky, Myšky z MŠ Iľjušinova a našimi projektovými partnermi sú materské školy zo Slovenska,  Česka, Poľska a Arménska.

           

          Kola kolem nás

          Do projektu začleníme rôzne aktivity, ktoré pomáhajú deťom pochopiť a objavovať rôzne druhy kruhov  okolo nich, aktivity budú zábavné i poučné. Budeme pozorovať prírodu a hľadať kruhy/kola v prírode, v umení, v pohybe, matematike a použijeme aj IKT.

          Projekt spolu realizuje päť škôl, z toho jedna základná, dve špeciálne a tri materské školy. Aktivity v projekte budú zamerané tematicky na tvar kruhu v našom okolí. 

          Kruhy zakomponujeme do matematiky,  príbehu, výtvarného umenia, pohybu, IKT. Vytvoríme spoločné produkty ako logo, príbeh, plagát, obrázok, zahráme sa a vymeníme si námety na hry a vytvoríme si spoločnú výstavu. 

          Do projektu sú zapojené deti z triedy Mravčeky, Myšky z MŠ Iľjušinova a našimi projektovými partnermi sú materské školy zo Slovenska a Česka. A taktiež sa zapojili žiaci zo  ZŠ a ZŠ s PŠ z Česka.

           

          Štyri ročné obdobia vo výtvarných a hudobných činnostiach v materskej škole

          projekt sa zaoberá výtvarným a hudobným stvárnením a charakteristikou zmien, ktoré nastávajú počas ročných období. Cieľom projektu je rozvíjať tvorivosť, samostatnosť detí, obohacovať poznanie  a originalitu detí. Rozvíjať u detí sebavyjadrenie prostredníctvom výtvarného stvárnenia svojich myšlienok, dojmov a predstáv. Rozvíjať elementárne hudobné schopnosti, zručnosti a návyky prostredníctvom hudobných činností. Prežívať hudobné umenie. Rozvíjať hudobný vkus. Spoznávať medzinárodnú spoluprácu škôl a partnerstvá škôl. Deti sa prostredníctvom projektu oboznámia s medzinárodnou spoluprácou, spoznajú prezentáciu aktivít detí v zahraničných školách. Oboznámia sa s využitím digitálnych technológií a webových nástrojov vo vzdelávacích aktivitách v materskej škole. Deti spoznajú platformu eTwinning.

          Do projektu sú zapojené deti z triedy Žabky z MŠ Iľjušinova a projektovými partnermi sú deti z MŠ z Poľska a Turecka.