• Rozprávočky Uja Ľuba - O veľkej repe

• 2.11.2023 zavíta do našej materskej školy  Ujo Ľubo so svojím predstavením O veľkej repe.

Hudobné prevedenie rozprávky zaujme deti nielen pútavým príbehom, ale aj  ilustráciami, hrou na hudobné nástroje. A interaktívnym zapojením detí do deja  robí z rozprávkového predstavenia pre deti zážitok.

• KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK 2023

• V čase od 16.10-30.11.2023

Naša materská škola i tento rok zapojila do zbierky  "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok 2023".

Touto cestou si Vás dovoľujeme osloviť k zapojeniu sa do projektu, vďaka ktorému máme možnosť spoločne spájať generácie ľudí, vychovávať uvedomelé deti a v neposlednom rade priniesť veľa lásky a radosti neznámym seniorom. Spoločne vytvoríme krabičky plné lásky, možno náš a Váš darček je ich jediným darčekom. Preto Vás srdečne pozývame zapojiť sa a ďakujeme Vám. 💕

O čo konkrétne ide?

V čase od 16.10-30.11.2023 môžete do materskej školy (do kmeňovej triedy) priniesť pekne zabalenú a naplnenú krabicu od topánok. Krabičky by mali byť primerané veľkosťou. Čiže nie od maličkých detských topánok, ale ani nie od dámskych čižiem. Krabica by mala byť zabalená tak, aby sa dala otvoriť a skontrolovať, vrch aj spodok krabice samostatne. Povinnosťou kontaktnej osoby, ktorej krabice odovzdáme, je každú krabicu skontrolovať (napríklad záruku výrobkov, vhodnosť výrobkov) a nevhodné výrobky nahradiť.  Nemali by tam byť lieky, alkohol, sviečky,... Ak by sa také veci našli, kontaktná osoba ich dá bokom a do domovov odovzdáva osobitne.

V každej krabičke by malo byť niečo:

- sladké,

- slané,

- na zábavu (napríklad krížovky, omaľovanky ...),

- teplé (čajík, prípadne káva ...),

- mäkké (napríklad šatka, ponožky, rukavice ...),

- voňavé (napríklad mydlo, krém, voňavka ...) a niečo

- zo srdca (pozdrav, pohľadnica, obrázok ...).

Možno niekto nemá záujem pripraviť celú krabicu ale chce prispieť nejakými výrobkami. Aj toto je možné. Takýmito výrobkami naplníme veľkú krabicu a odovzdáme kontaktnej osobe zvlášť. Tie tiež prosíme odovzdať v kmeňovej triede pani učiteľkám.

Všetky informácie sú dostupné aj na www.kolkolasky.sk.

Veľmi sa teším na spoluprácu

• TEKVIČKOVO

• a disco párty

Milí rodičia,

srdečne Vás pozývame na TEKVIČKOVO, ktoré sa uskutoční 26.10.2023 od 15:30.

Vyrezávanie tekvičiek detí za pomoci rodičov sa uskutoční na školskom dvore. Prosíme vyzvihnuť pred tým dieťa v triede, taktiež zabezpečiť tekvičky, poprípade vyrezávadlá. Fantázii sa medze nekladú. Na záver spoločne poukladáme tekvičky do vchodov materskej školy, kde nám budú skrášľovať školský dvor a pripomínať chvíľe strávené spoločne u nás v MŠ.

Sprievodné programy:

-v rámci Tekvičkova ochutnávka zdravých jedál a pomazánok z produkcie našej školskej jedálne,

-v doobedných hodinách strašidelná disko párty na triedach.

Tešíme sa na Vašu účasť v popoludňajších hodinách a veríme, že zažijeme veselý ,,strašidelný“ deň plný zábavy a úsmevu